Aktualności
Konferencja pn.:"Reforma oświaty w kontekście szkół średnich- 28.11.2018 r (2018-11-26 17:05:53)
Szkoła średnia jest wyjątkowym, dla wielu uczniów przełomowym etapem w życiu. My – rodzice, nauczyciele, pracodawcy, doradcy zawodowi – odgrywamy w nim kluczową rolę. Co więcej, reforma oświaty stawia przed dorosłymi szereg wyzwań, które znacząco wpłyną na rzeczywistość młodzieży. Niestety, wielu z nas jest zdezorientowanych, niedoinformowanych, zagubionych. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego społeczeństwa, Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Lubawie mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką na konferencję pt.:

... więcej


Wolontariat Europejski - poszukujemy wolontariuszy na projekt „Hands on” na Litwie (2018-10-16 16:17:00)
Aktualnie poszukujemy wolontariuszy na projekt „Hands on” na Litwie, w ramach którego wolontariusze pracowaliby w świetlicy dla osób bezdomnych w Kaunas bądź w centrum młodzieżowym w Skuodas – więcej o projekcie tutaj (http://erasmus.schuman.pl/pl/erasmus-schuman-poszukujemy/4528-zostaw-swoj-slad-na-litwie-rozpocznij-wolontariat-europejski-z-schumanem).

... więcej


Powstaje Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej (2018-09-25 15:36:47)
Przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej powstaje Centrum Dydaktyki i Symulacji Medyczne. Uczelnia rozpoczęła projekt współfinansowany ze środków UE dotyczący rozbudowy infrastruktury dydaktycznej.

... więcej


Przebudowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (2018-09-25 15:24:02)
ELBLĄG stawia na zawodowców. W Elblągu ruszy pod koniec września przebudowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ponadto w Centrum powstaną cztery nowe pracownie nauki zawodu. Przebudowa kosztować będzie około 11 mln złotych.

... więcej


Zaproszenie na Ostródzkie Targi Pracy i Edukacji (2018-09-12 18:19:15)
Dnia 27 września 2018r. w godzinach 10.00-14.00 w Centrum Użyteczności Publicznej przy ulicy Jana III Sobieskiego w Ostródzie odbędą się Ostródzkie Targi Pracy i Edukacji. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży uczącej się, wychowawców, nauczycieli, absolwentów, osób poszukujących pracy i bezrobotnych z Ostródy i powiatu ostródzkiego. Na Targach nie powinno zabraknąć nikogo, komu zależy na rozwoju osobistym i świadomym kształtowaniu swojej ścieżki kariery. Do udziału w Targach Pracy i Edukacji zaproszeni zostali: pracodawcy, agencje zatrudnienia, szkoły policealne, uczelnie wyższe. Tegoroczni absolwenci będą mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertami pracy oraz ofertą kursów podnoszących lub zmieniających kwalifikacje, ofertą edukacyjną szkół policealnych i wyższych. Osoby bezrobotne i poszukujące pracy z pewnością chętnie odwiedzą stoiska lokalnych przedsiębiorców, którzy zaprezentują aktualne propozycje zatrudnienia. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać również z konsultacji z doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy, specjalistami ds. rozwoju zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy i Publicznych Służb Zatrudnienia. W programie organizatorzy zaplanowali również zajęcia i warsztaty grupowe z zakresu m.in. prawa pracy, BHP, poradnictwa zawodowego itp. Ostródzkie Targi Pracy i Edukacji to doskonała okazja do zapoznania się z konkretną ofertą zarówno edukacyjną, jak i zawodową, taką, która spełni oczekiwania młodzieży i przede wszystkim da szansę dalszego rozwoju zawodowego. Organizatorami Ostródzkich Targów Pracy i Edukacji są Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Starosta Ostródzki, Burmistrz Ostródy oraz Wójt Gminy Ostróda. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Meloradio, Radio UWM FM, NaszaOstroda.pl, Ostróda News, RzeczJasna.

... więcej


           
Strony: (1) (2) (3) (28)